Daně, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s povinností podávat daňové přiznání při obchodu s cennými papíry pro fyzickou osobu. Dle toho co jsem zjistil, tak ta povinnost nastává až při příjmu z prodeje nad 100 000,-Kč za rok, pokud tedy není splněn časový test. Existují ještě další důvody, které by nutili k podání přiznání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

máte pravdu - příjem z prodeje akcií (daní se pouze zisk) je třeba zahrnout do daňového přiznání pouze při nesplnění časového testu (3 roky mezi nákupem a prodejem) a ročních příjmech z prodeje nad 100 000 Kč. Dividendy jsou daněny srážkovou daní 15% přímo u emitenta. Jiné daňové povinnosti spojené s vlastnictví akcií nejsou.