Banky.cz Bankovní poradna zdarma #56, Dotaz v bankovní poradně

Jak zrušit vkladní knížku a převést peníze na osobní účet v České spořitelně?

Dobrý den, jsem majitelem vkladní knížky na jméno č.7610100801/7940 a bydlím v Praze. Vzhledem k tomu, že příslušná pobočka v Praze byla dnem 30.září 2008 zrušena a nemám možnost se dostavit na jinou Vaši pobočku v republice, můžete mi poradit jakou formou mohu tuto VK zrušit a příslušný obnost převést na svůj osobný účet v České spořitelně. Děkuji.

Dobrý den,

nejsme Sparkasse, ale pouze informační portál sdružující informace o bankovních produktech dostupných na českém trhu. Hlavní nevýhodou klasické papírové vkladní knížky jsou velmi omezené možnosti dispozice se vkladem, kdy je vždy nezbytné osobně navštívit nejbližší pobočku. Můžete zkusit vyjednat v této nestandardní situaci jiný postup, třeba přímo s panem ombudsmanem (tel: 384 344 137/Lukesr@wspk.cz), ale obávám se, že se to stejně bez osobní návštěvy pobočky, ve vašem případě je nejbližší asi v Jindřichově Hradci, neobejde.