Banky.cz Bankovní poradna zdarma #700, Dotaz v bankovní poradně

Jak otevřít dětský účet pro příjem sirotčího důchodu z Bulharska?

Dobrý den, potřebuji otevřít účet pro svoji sedmiletou dceru, aby na něj mohla dostávat sirotčí důchod z Bulharska. Ne všude je možné, aby takto malé dítě mělo účet na své jméno, třeba v ČS mi sdělili, že to nejde. V KB je to možné, dokonce dětský účet vedou bez poplatku, ale nevím, kolik si strhávají za převod ze zahraničí. Mělo by jít asi o 600 leva dvakrát ročně. Můžete mi poradit, v které bance bych měla nejvýhodnější dětský účet jen za tímto účelem otevřít? Děkuji Nikolova

Dobrý den,

s dostupností běžných účtů pro děti je to přesně tak jak píšete - pro sedmileté dítě se shání velmi obtížně - proto doporučuji využít nabídku Komerční banky.

Při kurzu 13Kč/1BGN se tedy jedná o necelých 8 000Kč dvakrát ročně. Poplatek za přijetí takovéto platby je standardně u KB 0,9% (min. 225Kč, max. 1095Kč), tedy pro Vás 225Kč. KB ještě umožňuje občas přijetí jedné drobné platby měsíčně (do ekvivalentu 10 000Kč) za 100Kč, což by mohl být Váš případ.