Banky.cz Bankovní poradna zdarma #813, Dotaz v bankovní poradně

Jakou banku nebo produkt doporučit mladým studentům pro zřízení účtu?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jakou banku nebo produkt byste doporučil mladým studentům, cca kolem 15 let. Ráda bych dětem zřídila účet, ale produkty "dětská konta" bývají jen do 15 let. ráda bych u takového konta ponechala podobné rysy, tj. kartu, internet banking, výběry z bankomatů. děkuji Petra

Dobrý den,

pro studenty 15-18 let bohužel není jiná volba než studentský účet od nějaké větší banky (Česká spořitelna, Komerční banka, etd). V momentě dosažení 18 let doporučuji zřídit běžný účet u některé bezpoplatkové banky, např. mBank, FIO Banka, ZUNO Bank,a ukázat potomkům, že za běžné bankovní služby není třeba platit.