Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #13352, Akcie v nezařazené evidenci CDCP

Jak ověřit existenci majetkového účtu v nezařazené evidenci po ukončení služby CDCP?

Investice se zhodnocením až 12%

Dobrý den, ve starším dotazu č. 10092 radíte následující:

Na webu Centrálního depozitáře cenných papírů (CDCP) zadejte rodné číslo v sekci Existence majetkového účtu v nezařazené evidenci a hned se Vám zobrazí, zda někdo něco vlastní či nikoliv.

Bohužel po návštěvě stránek se dozvídám toho:

Existence majetkového účtu v nezařazené evidenci Poskytování této služby je ukončeno V návaznosti na oznámení vydané dne 30. 9. 2019 prostřednictvím stránek Centrálního depozitáře cenných papírů, a. s. (Dále jen CDCP) informujeme, že s účinností od 1.1. 2020 naše společnost ukončila poskytování online služby určené k ověření existence majetkového účtu v nezařazené evidenci. Nezařazená evidence je evidence majetkových účtů, jejichž majitelé od roku 2010, kdy došlo k převodu evidencí do CDCP, dosud neuzavřeli smlouvu s některým z účastníků CDCP. Informaci o existenci nezařazeného majetkového účtu lze i nadále získat prostřednictvím některého z účastníků CDCP, jejichž seznam nalezne zde. Beze změny zůstává i služba Výpis z nezařazeného majetkového účtu, která je poskytována jak účastníky, tak CDCP. Postup, jak získat výpis je uveden zde.

Obeslal jsem tedy některé účastníky CDCP ale bez odpovědi. Dokážete mi poradit, jak postupovat dále? Děkuji

Dobrý den,

služba bezplatného poskytování informací online o akciích v nezařazené evidenci byla ukončena již před rokem. Nyní CDCP nabízí zaslání výpisu poštou za 500 Kč. Případně se můžete stát klientem účastníka CDCP, který Vám tyto informace zprostředkuje levněji.