Jak zajistit, aby výživné bylo posláno na správný bankovní účet?

Dobrý den, můj bývalý manžel má soudně exekučně nařízené placení výživného. V prosinci 2019 jsem byla za soudní pracovníci s žádostí o změnu účtu, kam má být vypláceno výživné. Ona do datové schránky 5.12.2019 toto doručila zaměstnavateli bývalého manžela (tu změnu bankovního účtu). Zaměstnavatel si doručení nepřečetl a teď v únoru 2020 poslali výživné na původní účet, který patří moji matce a ta tam má dluh na úvěru, čili banka okamžitě příchozí platbu stáhla na dlužnou částku. Prosím o radu, jak postupovat, aby výživné bylo posláno zpět a na správný účet. Moc děkuji.

Dobrý den,

nejjednodušší by bylo, kdybyste se se svou matkou domluvila a ta Vám peníze přeposlala. Pokud toto není možné, žádejte skrz soud nápravu po zaměstnavateli manžela (který by následně peníze vymáhal po Vaší matce). Minimálně zaměstnavatele znovu upozorněte na změnu účtu (aby se stejná situace neopakovala další měsíc).