Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #9793, Americká hypotéka a záznamy v registrech

Americká hypotéka a záznamy v registrech, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžeme s manželem získat americkou hypotéku u banky pokud jsme v registru. Manžel měl autodopravu jako OSVČ od roku 1990 a před 4 lety se mu přestalo dařit, příjmy měl nižší než výdaje, přeúvěroval se. Snažili jsme se to řešit úvěry od nebankovních společností jen aby udržel podnikání, ale dopadlo to špatně. Už 2 roky nepodniká, je zaměstnaný u velké dopravní firmy jako řidič kamionu, výplatu má kolem 35 000 Kč za měsíc. Máme rodinný dům, který bychom mohli dát do zástavy, hodnota domu cca 3 mil. Kč, ale nikdo nám nepůjčí, protože jsme v registru. Jen nebankovní chtějí půjčit, ale ty úroky a podmínky jsou nehorázné. Můžete nějak poradit?

Dobrý den,

s takto negativními záznamy v registrech z roku 2018 Vám bohužel nikdo nepůjčí. Je třeba vyčkat další 2 roky, neboť banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4 let. Důrazně nedoporučuji brát si úvěr se zástavou nemovitosti od nebankovních společností. Extrémně vysoké úroky, poplatky, smluvní pokuty a nevýhodné podmínky by Vás velmi pravděpodobně o nemovitost rychle připravily. Protože jste podnikali od roku 1990, jste nyní v předdůchodovém věku. Vlastní střecha nad hlavou je vaše jediná životní jistota na penzi - střežte si ji jako oko v hlavě.