Jak získat anonymní účet a chránit se před exekutory?

23.11.2019 Běžný účet

Dobry den, chtel bych se zeptat, jestli existuje neco jako anonymni ucet, na ktery se nedostanou exekutori, kteri v pripade zablokovani uctu nehledi na nezabavitelne minim a obstavi tak vse. Pripadne jestli tento problem resi moznost zalozeni uctu v jine zemi napriklad na Slovensku, ci v Polsku.

Dobrý den,

anonymní účty nejsou legislativně povolené z důvodu rizika legalizování výnosů z trestné činnosti (praní špinavých peněz) a financování terorismu. V zahraničí se před exekutorem neschováte. I při blokaci celého účtu máte nárok na výběr dvojnásobku životního minima (jednou za exekuci - máte-li na účtu dostatek peněz).