Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #4449, Archivace dokumentů

Archivace dokumentů, Banka

GK

Dobrý den, potřebovala bych doložit finančnímu úřadu původní smlouvu o hypotéce, kterou jsem s Vámi uzavírala v roce 2003. Na koho se mám prosím obrátit? Tato hypotéka je refinancovaná u jiné banky již 5 let a oni mi s tímto problémem nemohou pomoci. Pokud můžete tuto smlouvu najít pro mne v archivu, je možné ji zaslat na moji emailovou adresu? Děkuji za info Gabriela 


Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. Jediný, kdo Vám může kopii smlouvy poskytnout, je vaše původní banka, u které byla hypotéka sjednána a smlouva podepsána. Banky musí archivovat dokumenty po dobu 10 let a všeobecná promlčecí lhůta činí 3 roky. Proto je ne příliš pochopitelné, proč chce po Vás finanční úřad doložit dokument z roku 2003.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

12.12.2018, Spoření, Autor: Petr Jermář

Ministerstvo financí nabízí od 3/12/2018 prostřednictvím ČSOB Dluhopis Republiky. Proč se toto státní spoření na 6 let s úrokem 2% nevyplatí?

Na finančních trzích bez Brokera obchodovat nelze – k čemu broker slouží a jak funguje?

Na finančních trzích bez Brokera obchodovat nelze – k čemu broker slouží a jak funguje?

10.12.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stále větší počet lidí chce individuálně obchodovat na finančních trzích. Není divu, jednak ekonomická situace v ČR je nejlepší za posledních 10 let a lidé mají více volného kapitálu. A pak je také nutné si přiznat, že výkonnost profesionálně spravovaných fondů není závratná.

Bezpečnost internetového bankovnictví: Nejčastější útoky a tipy, jak chránit váš účet

Bezpečnost internetového bankovnictví: Nejčastější útoky a tipy, jak chránit váš účet

5.12.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Internetové bankovnictví dokáže ulehčit život mnohým z nás. Pro běžné platby již není nutné posílat složenky, chodit do banky nebo zbytečně vybírat hotovost. Jeho používání se ale váže s určitými bezpečnostními pokyny. Hackeři jsou ve vymáhání hesel a informací o vašem účtu velmi zruční, a proto se nevyplatí podceňovat pár základních pravidel, která před nimi uchrání vaše peníze a další informace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

PZ

#5612, Poslal jsem podvodníkovi 8000 EUR, Podvod, 14.12.2018

Dobrý den, 6.12. jsem dal příkaz k zahraniční platbě do Velké Británie. V pátek 7. 12. v dopoledních hodinách peníze odešly z účtu, ten samý den 7. 12. jsem zaslal bance (Raiffensenbank) žádost o storno platby, protože jsem zjistil, že se jedná o podvodníka. V sobotu 8. 12. jsem to byl nahlásit na PČR. Ten samý den jsem také kontaktoval banku příjemce (epayments.com), kde jsem jim podrobně vysvětlil k čemu došlo, jak k tomu došlo a že jsem se stal obětí podvodu (zaslal jsem jim i info o platbě v pdf formátu). Sdělili mi, že se případem budou zabývat a že děkují za poskytnuté informace. Do pondělí 10. 12. jsem svoji banku několikrát telefonicky urgoval, a tak hned v pondělí odeslala oficiální žádost o storno platby. Volám, urguji každý den (i několikrát denně) a zatím čekám na vyjádření bank. Každopádně nevím jak zjistit, kde peníze momentálně jsou, jak je na tom řešení problému, jakou lhůtu má banka příjemce na to, aby se ke stornu vyjádřila (jelikož je to stále storno a ne reklamace). Také nevím, jestli se to storno už řeší s finální bankou, nebo s nějakou zprostředkující bankou, protože jsem naštěstí nezadal expresní platbu a bylo mi sděleno, že taková platba trvá třeba i 3-5 pracovních dní (někdy údajně i 10). Jaká je šance, že peníze byly připsány a jsou nenávratně pryč? Popřípadě, jestli připsány nebyly, tak jaké výsledky mohu očekávat? Ještě uvedu, že se jedná o částku 8 000 euro. A také mne v den storna kontaktoval přes sms dotyčný podvodník, že urgentně potřebuje moje osobní údaje (ID, datum narození, trvalé bydliště apod.), což jsem mu samozřejmě nesdělil. Finální banka mne informovala o tom, že o žádné moje údaje nežádala. Prosím o konstruktivní radu, jak mám postupovat dál a co pro to mohu ještě udělat. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, peníze jsou pravděpodobně nenávratně ztraceny, neboť platbu můžete stornovat jen do momentu, než opustí vaši banku (Raiffeisenbank). Banka příjemce platbu stornovat nemůže (navíc "epayments.com" není banka).  Neznámý člověk ze zahraničí Vás kontaktuje přes email, slíbí Vám pohádkové zbohatnutí a Vy mu pošlete přes 200 000 Kč? To jste si koupil poměrně drahou životní zkušenost. 

R

#5611, Zpětné refinancování, Hypotéka, 13.12.2018

Dobrý den, mám v plánu dočasně splatit hypotéku a následně využít produktu zpětného refinancování za účelem nákupu další nemovitosti. Bude toto možné? Samozřejmě na základě dobré bonity, stálého zaměstnání a příjmů. Tyto parametry splňuji. Zástavní břemeno bude tedy na tuto moji první nemovitost nebo na tu nově kupovanou? Děkuji, Roman.

Dobrý den, co přesně myslíte dočasným splacením hypotéky? Nemáte-li sjednaný offset mechanismus (nabízí pouze vybrané banky), pak můžete úvěr splatit jen předčasně (nikoliv dočasně). Zpětné financování umožňují některé banky u nákupů nemovitostí ne starší než 1 rok. Kontaktujte prosím naše specialisty prostřednictvím hypotéčního formuláře zde - vše s Vámi detailně probereme a uděláme Vám nabídku nové hypotéky přesně na míru.

P

#5610, Daň z prodeje akcií, Akcie a investice, 13.12.2018

Dobrý deň, som nováčik v oblasti akciových trhov. Mám nakúpené akcie na zahraničnom trhu NASDAQ, investované viac ako 100k CZK. Ak by som ich chcel predať v dobe kratšej než 1 rok, (čo sa pokladá za špekulatívny obchod), aká je daň zo zisku? Stale 15%? Je rozdiel v danení zisku zo zahraničných akcií a tuzemských, alebo je to jedno? Vopred ďakujem za info.

Dobrý den, držíte-li akcie méně než 3 roky, platí se daň ze zisku ve výši 15% (součást přiznání k dani z příjmu, které podáváte za rok 2018 v termín 1-3/2019). Je-li celkový příjem (nikoliv zisk) z prodeje akcií méně než 100 000 Kč, jste od daně osvobozen nezávisle na době držení akcií. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR