Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #15393, Banka mi nechce založit účet

Banka mi zrušila účet a CSOB mi odmítá založit nový - co dál?

22.9.2021 Běžný účet

Dobry den, jsem cizinec (mimo EU) zijici v CR zhruba 6 let, hypo a rodinu jiz mam, taky spoustu beznych i sporicich uctu v nekolika bankach, zatim bez jediného problemu. Pred mesicem mi volala jedna banka, ze mi zrusi ucet, ze ne to maji pravo a mi nic vic nevysvetlili. Pro jistotu jsem chtel zalozit bezny ucet v CSOB osobne na pobocce (protoze pro cizince to jinak nejde ), ale světe div se, neslo zalozit ucet pres jejich system s tim, ze ja jako zakaznik mam v systemu stopku. Zadne zaznamy v Solusu nebo v jinych registrech nemam, jedine hypo, kterou mam s manzelkou a splacime vcas, zadne tarify nebo elektroniku na splatky nemame. Jak byste to prosim vysvetlil? Na koho se obratit? Na FU? Dekuji. S pozdravem

Dobrý den,

na poskytnutí bankovních služeb není právní nárok. Nemá tedy smysl si někde stěžovat, že Vám banka odmítla založit běžný účet (už vůbec ne na FÚ, v jehož gesci není dohled nad bankovním trhem). Nemůžeme bohužel tušit, proč Vám jedna banka účet vypověděla a druhá Vám nový účet nechce založit (svou roli mohla hrát země původu, vaše aktivity v ČR, prováděné transakce, které bankovní systém vyhodnotil jako podezřelé, atd.).