Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #10310, Banka nechce vrátit peníze zaslané na špatný účet

Banka nechce vrátit peníze zaslané na špatný účet, Platba

A

Dobry den preji, zkusim napsat dotaz, budu rad kdyz mi nekdo odpovi, poradi. Podal jsem v CS vyzvu neopravnenemu prijemci platby (formular, stahnul, vyplnil, poslal doporucene.), po mesici jsem se tedy zeptal kdy dostanu odpoved na moji vyzvu. K prekvapeni jsem musel jeste poslat kopii podaciho listku, tak jsem ho poslal. Bavime se o lednu, resp. pisu o lednu 2020. Od te doby si pisu s nejakou zenskou od teamu ombudsmana CS a je uz cerven 2020 a odpoved nemam. Mimo protokol mam nekdy dojem, ze si z lidi delaji srandu. Komunikaci mam mailovou. Vysledek by mel byt, ze dostanu odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (nebo cokoliv) od KB. Pak bych mohl pozadat o sdeleni info o majiteli uctu v KB za poplatek 300 Kc plus DPH. Odpoved od KB nemam, tedy nemuzu pozadat o info o majitelu uctu. CS mi pise, ze mi nemuzou pomoci, protoze oni odeslali moji vyzvu KB (kopii mam). Co jeste muzu udelat vic? V pripade ze mi KB odesle odpoved, ze majitel uctu neopravnene prijate platby nereaguje (podam zadost o sdeleni ident. udaju a dolozim svoji chybu, meli by mi to vydat, poslat). Ale jak a komu si postezovat na CS ze nepomuze mne jako klientovi? Popravde, jejich odpovedi jsou usmevne. Doslova, ze nemuzou nic udelat, jen pozadali KB o doruceni moji vyzvy. Tak nechapu proc CS nevadi, ze KB na oficialni zadost nereagovala. Mi to pak prijde, ze jako klient CS jsem jim volnej, protoze mi ani nenapisou, ze KB nereaguje. Dyt jsou to moje penize, ktere mi oni jako spravuji.  Poradte, komu si stezovat na CS. Fakt jen CNB a treba Cerne ovce? Od prosince 2019 do cervna 2020 nemam odpoved, abych mohl pozadat o info o majiteli uctu a pak to doresit. A je fakt jedno o jakou sumu jde, prece vyssi princip zakona mravniho. 

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

banky nejsou oprávněny komukoliv brát peníze z účtu (nemohou stornovat vaši platbu, kterou jste omylem odeslal na chybné číslo účtu - nemohou vám tyto peníze vrátit). Banka Vám může pomoci pouze tak, že na Vaši žádost oficiálně vyzve majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze dobrovolně nevrátí, musíte ho žalovat pro bezdůvodné obohacení. 

Stěžovat si ČNB či případ posílat do Černých ovcí je zbytečné, protože banka Vám opravdu nemůže více pomoci. Je to jako kdybyste si koupil nové auto, zaparkoval ho omylem do sousedovy garáže, soused Vám auto odmítl vydat zpět a Vy byste chtěl po prodejci aut, aby to za Vás řešil. Prodejce aut nemůže přijít vypáčit sousedovi garáž a auto Vám vrátit (ani není oprávněn řešit spor, jestli jste auto vydal sousedovi omylem či dobrovolně) - toto vše musíte řešit Vy soudní cestou.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

Na výhodné spoření zapomeňte! Úroky u spořicích i termínovaných účtů dál padají

15.7.2020, Spoření, Autor: Jan Budín

Našetřit si třeba na dovolenou a přitom ochránit peníze před inflací? Na něco takového můžete v nejbližší době zapomenout. Úroky na spořicích účtech i termínovaných vkladech totiž dál klesají. Jen málo jich v současnosti dosáhne alespoň na 1 %. A podle všeho se situace jen tak nezlepší.

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

#10705, Vysoký poplatek předem za nebankovní půjčku, Podvod, 16.7.2020

Dobrý den, chtěl jsem si vzít půjčku, ale nejdříve jsem musel zaplatit 12 000 Kč poplatek, což jsem zaslal na účet. Hned jak jim to přišlo, zaslali mi smlouvu, kterou jsem podepsal a hned jim ji poslal zpátky přes email s tím, že ve smlouvě je psáno, že půjčka bude vyplacena investorem do 20 dnů. Už je to 22. den a půjčka žádná nepřišla. Co mám teď dělat? Mám podat trestní oznámení? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jedná se o klasický podvod, kdy Vám někdo slíbí půjčku, práci či cokoliv jiného za vysoký poplatek placený předem, peníze od Vás vybere, ale slíbenou službu neposkytne. Na pachatele podejte trestní oznámení a pro příště si pamatujte: 1) Za sjednání půjčky dnes poplatky účtuje málokdo (a už vůbec ne předem a v této výši). 2) Na půjčování peněz máme přes 30 bank (nikdy si nepůjčujte peníze u takto nesolventních nebankovních poskytovatelů půjček). Ani po podaném trestním oznámení totiž není šance na vrácení peněz velká. Podvodník se bude bránit, že vaši žádost důkladně za poplatek posoudit a zhodnotil, že nejste dostatečně bonitní, a proto Vám půjčku nemohl poskytnout. 

M

#10704, Hypotéka a půjčka po insolvenci, Hypoteční poradna, 16.7.2020

Dobrý den, prosím Vás, zajímají mne dvě věci. Jsem po insolvenci, která trvala necelé dva roky. Uhradil jsem 100% svých závazků. Jaká je šance na hypotéku u bankovní popřípadě nebankovní společnosti? Druhý dotaz bude mít vliv pro aktuální posouzení žádosti o hypotéku. Kdybych si vzal vozidlo potřebné k dopravě do zaměstnání na splátky? Mám potvrzeno, že vozidlo po insolvenci problém není. Děkuji za Vaši odpověď.

Dobrý den, nebankovní společnosti hypotéky neposkytují (pouze banky). 4-5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence Vám nikdo peníze nepůjčí (nedostane ani půjčku na auto ani hypotéku). Nechcete-li do znovu dostat do osobního bankrotu, vyhněte se nebankovním poskytovatelům půjček obloukem.

JP

#10703, Chybné číslo účtu, Platba, 16.7.2020

Dobrý den, 25.6. 2020 jsem dovezl do kovošrotu staré železo. Do dnešního dne jsem nedostal peníze, tak jsem tam šel zeptat co se děje. Paní na váze mi sdělila, že peníze byly odeslány v pořádku a také došly na daný účet. Po kontrole čísla účtu a kódu banky jsem zjistil, že číslo ani kód není můj. Kód je jiné banky. Prosím o radu co mohu v takovém případě dělat. Děkuji za pomoc

Dobrý den, platby nejde stornovat ani jinak vracet. Odesílatel platby může o chybném čísle účtu informovat svou banku, která by následně vyzvala majitele chybně zadaného účtu k navrácení peněz (pokud by on peníze dobrovolně nevrátil, bylo by třeba dotyčného žalovat pro bezdůvodné obohacení se). 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 700 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR