Banka porušila důvěrnost informací o dceřiném účtu - jak postupovat?

5.7.2018 Banka

Dobry den, chtela bych se zeptat,  jak se mohlo stat, ze banka sdelila informace o dcerine uctu (stav penez) treti osobe (byvale manzelce meho manzela). Kdyz jsem prijela s timto dotazem do banky ve ktere se to melo stat, pani nejdrive zapirala, ale pak se priznala. Treti osoba neznala cislo uctu jen jmeno me dcery a me jmeno. Mam podat trestni oznameni nebo se spokojit z omluvou? Dekuji mockrat za radu.

Dobrý den,

jedná se o porušení bankovního tajemství, kterého se banka dopustit určitě neměla (pravděpodobně pochybení jednotlivce/pobočkového pracovníka). Jestli Vám tímto nevznikla škoda, doporučuji se spokojit s omluvou. Soud by Vás stál čas a peníze a výsledkem by mohla být pokuta bance za pochybení (Vy byste bez doložení škody nic nevysoudila).