Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #12169, Běžný účet a stěhování do zahraničí

Běžný účet a stěhování do zahraničí, Běžný účet

21.12.2020 Běžný účet

Dobrý den, co dělat, pokud chci přebývat v zahraničí, ale zachovat si český bankovní účet? Je to vůbec možné? Co kdybych se odhlásil z trvalého pobytu v ČR? Nechci ho používat jako hlavní účet, mám ho dlouho a rád bych si ho i nadále ponechal kvůli výhodám a spokojeností s bankou. Nerad bych ho rušil jen kvůli tomu, že nemám trvalé bydliště, nebo občanský průkaz po případném odhlášení z ČR. Jak se tato situace řeší?

Dobrý den,

svůj běžný účet si můžete ponechat i po odstěhování z ČR (banky u občanů ČR nevyžadují trvalé bydliště na území ČR). Při stěhování do zahraničí taktéž neodevzdáváte svůj OP (ten ze zákona musí mít každý občan ČR).