Jak si založit účet v české bance jako občan Chorvatské republiky? Vyžadované doklady a postup.

23.7.2022 Běžný účet

Dobrý den, prosím, napište mi, jak si mohu založit účet v české bance. Jsem občanem Chorvatské republiky. Jaké doklady jsou vyžadovány? Jsem nyní v ČR, potřebuji účet a použiji ho později, nepracuji v ČR a nemám zde bydliště. Ale jsem tu týden - prosím napište mi, jak si založit účet , děkuji.
ŠS

Dobrý den,

navštivte pobočku banky (doporučuji Chytrý účet od Raiffeisenbank), předložte cestovní pas a požádejte o založení běžného účtu. Banky obecně nemají zakázáno zakládání účtů cizincům.

Pro občany EU by měly být schopny založit stejný účet jako pro české občany, a to i za stejných podmínek (poplatků, úroků).

Může se vám samozřejmě stát, že narazíte na nějakého málo informovaného bankovního úředníka. V takovém případě trvejte na tom ať prověří možnost založení účtu na centrále banky. Jsme přesvědčeni, že cizinci z jiného státu EU česká banka zřízení běžného účtu neodepře!