Mohou mi obstavit účet, pokud si ho zřídím na své jméno?

29.6.2023 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 21645: Dobrý den, pokud si syn zřídí nový účet na své jméno, tak mu mohou přece obstavit i ten, nebo ne? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně ano - kdo a proč synovi běžný účet zablokoval? Jestli syn používal jeden konkrétní účet např. k podvodům a tento účet byl zablokován Policií, velmi pravděpodobně nebude důvod blokovat jiný účet, který k podvodům nesloužil. Naopak pokud byl účet zablokován exekutorem z důvodu vymáhání dluhů, velmi pravděpodobně by byl blokován i nově založený účet. V takovém případě by však syn měl požádat o chráněný účet. Váš účet synovi určitě neposkytujte - je možné blokovat i cizí účet, kde se nachází peníze dlužníka (ani Vy byste se následně nemusela dostat ke svým penězům).