Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #16486, Blokace účtu zemřelého

Blokace účtu zemřelého, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
18.1.2022 Spoření

Dobrý den, notář zablokoval pouze běžný účet zemřelého. Znamená to, že o jiném, například spořícím účtu, o kterém víme, musíme u banky zjistit my, např. jeho číslo a výši úspor a nahlásit to notáři sami? Proč při zjišťování a zablokování běžného účtu nezablokovala banka zároveň i ten spořící? Děkuji za odpověď předem.

Dobrý den,

vaší povinností určitě není u bank zjišťovat čísla účtů ani zůstatky (banky by Vám tyto informace ani nesdělily). Vy pouze notáři sdělíte, že zůstavitel měl spořicí účet u té a té banky a notář následně vše s bankou vyřídí. Vy můžete bance pouze doručit úmrtní list, na základě kterého banka účty zůstavitele zablokuje.