Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #16503, Budu mít daňový přeplatek?

Sleva na poplatníka za rok 2021: Jak získat daňovou vratku při kombinaci různých zaměstnání?

19.1.2022 Daně

Dobrý den, ráda bych se zeptala ohledně slevy na poplatníka za rok 2021. Byla jsem student VŠ do konce června 2021, přitom jsem od začátku května do konce června pracovala na HPP (uplatňovala se mi sleva na poplatníka). V červenci jsem pracovala brigádně na DPP (s výdělkem nad 10 000 Kč a podepsaným růžovým prohlášením). V srpnu jsem si brigádně vydělala do 10 000 Kč u stejného zaměstnavatele. Od poloviny září jsem nastoupila do nového zaměstnání na HPP (za září mi zaměstnavatel neuplatnil slevu, jelikož říkal, že nemůže vědět, zda jsem v první polovině měsíce neměla podepsané prohlášení u jiného zaměstnavatele, a proto mi slevu uplatňuje až od 1. října 2021 do konce roku). Mám nárok na nějakou daňovou vratku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odpověď na vaši otázku vám poskytne vyplněné daňové přiznání na základě podkladů (POZP - Potvrzení o zdanitelných příjmech) od všech zaměstnavatelů. V rámci daňového přiznání se porovná, kolik jste na daních měla zaplatit a kolik jste již zaplatila. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání