Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Karta #4455, Charge karta

Charge karta, Karta

PH

Dobry den, potrebuji si pro svoji praci ve FR a UK zalozit v CR (jsem stale rezidentem CR ) novy bankovni ucet s charge kartou. Nemohu vsak najit prehled poskytujicich bank a podminek. Muzete mi prosim pomoci? Dekuji Vam

Hledáte kreditní kartu? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

předplacená karta (obvykle anonymní) není nijak vázána na běžný účet a poskytují ji i jiné instituce než banky (z bank např. Cool karta od ČSOB, z nebankovek např. Blesk peněženka). Předplacené karty jsou zbytečně drahé (poplatky za dobití kreditu/peněz) a technicky horší (mají více omezení) než standardní běžný účet s debetní kartou. Předplacená karta je něco jako anonymní běžný účet. Upřímně mi vůbec není jasné, k čemu Vám takováto karta bude v zahraničí dobrá. Zahraniční zaměstnavatel Vám na ni nebude schopen zaslat ani výplatu, neboť české charge karty vyžadují u příchozích plateb uvedení variabilního symbolu (který se v zahraničí nepoužívá). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

Podání věřitelského insolvenčního návrhu v době koronaviru 2020

26.5.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Návrh na zahájení insolvenčního řízení může kromě dlužníka podat i jeho věřitel. Podmínky pro podání věřitelského insolvenčního návrhu jsou mírně odlišné od návrhu dlužníka.

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Letošní dovolené budou výjimečné. Kvůli pandemii koronaviru COVID-19 cest do zahraničí zřejmě rapidně ubude a řada lidí dá přednost pobytu v České republice. Pojišťovny proto už nyní avizují, že cestovní pojištění platí i v Česku. A například u pojištění storna zájezdu se to může opravdu vyplatit.

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

Hypotéky s úrokem pod 2% jsou stále častější. A bude jich přibývat

20.5.2020, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Zlevňujeme. Takovou zprávu poslalo zájemcům o hypotéku v posledních týdnech hned několik bank na českém trhu. Dá se navíc čekat, že další poskytovatelé se brzy přidají. Tlačí je k tomu aktuální situace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

MO

#10216, Mohou mi v exekuce zabavit auto?, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, už 8 let mám exekuci na plat. Přesto jsem si našetřil peníze a koupil auto. Může mi ho exekutor zabavit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, v exekuci Vám exekutor auto zabavit může. Máte-li exekuci již 8 let, nebylo by lepší požádat o osobní bankrot, kdy nejdéle po 5 letech následuje osvobození od všech nesplacených dluhů?

B

#10215, Insolvence, Exekuce a insolvence, 26.5.2020

Dobrý den, stále jste mi nenapsal, zda termín dvou měsíců je 60, 61 nebo 62 dnů.

Dobrý den, v úředních jednáních se nestanovují lhůty na týdny či měsíce ale na přesný počet dnů. Soud stanovuje lhůtu pro přihlášení pohledávek do insolvence obvykle na 30 nebo 60 dnů.

V

#10214, Zneužití platební karty, Podvod, 26.5.2020

Dobrý den, zadala jsem údaje své karty (včetně tří místneho čísla vzadu karty) ke koupi produktu, následně po odeslání mých údajů jsem se dozvěděla, že tato stránka je podvod. Na jiné stránce o ní píši, že si na napálené lidi, co žádají účty, vezmou půjčky. Chci se zeptat, jestli to opravdu jde? Popřípadě, co s tím mám dělat. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, neprodleně svou platební kartu zablokujte, hrozí riziko neoprávněného čerpání peněz z vaší karty. Půjčku si na Vás s těmi údaji nikdo sjednat nemůže, ale pokud jste zadala údaje ke své kreditní kartě (nikoliv debetní), pak samozřejmě může podvodník vaší kartou načerpat úvěr.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 200 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR