Investice do rublu: Jaké jsou vyhlídky a rizika v souvislosti s cenou ropy a plynu?

Investice se zhodnocením až 12%
26.4.2022 Akcie a investice

Dobry den, mam zajem investovat do rublu. V pripade platby za ropu a plyn v Rublech bude cena rublu stoupat. Reci o politickych klickach nejsou na miste a odbornik by nemel klesnout na uroven propagandy. Dolar je taky mena naprosto nestabilní.

Dobrý den,

a investor by neměl klesat na úroveň morální žumpy. Útok Ruska na Ukrajinu, páchání válečných zločinů, porušování ženevských konvencí a terorizování obyvatel Ukrajiny Ruskem není žádná propaganda ani fikce. Je to smutná realita.

Čistě odborně - dnešní kurz rublu na předválečné úrovni je umělý a s realitou nemá mnoho společného (díky ruským opatřením, která výrazně omezují směnu rublů za cizí měny). Kdybyste si rubl za dnešní kurz koupil, těžko byste na takové operaci vydělal - jde o podobný kurz, jaký byl obvyklý před válkou (~30 CZK/100 RUB). Dolar za nestabilní zcela určitě označit nelze.