Jak si zřídit chráněný účet, pokud nemáte žádný bankovní účet?

15.3.2021 Běžný účet

Dobrý de, klient naší služby Sociální rehabilitace má příslib práce. Momentálně je mu přiznán invalidní důchod, který nepobírá, je na sociálních dávkách, má exekuce, které nemá z čeho platit. Práce je pro něj začátek, jak svou situaci "normalizovat". Nemá zřízen žádný bankovní účet, má obavy z jeho zablokování. Od dubna chce nastoupit do práce, vyřizuje si vstupní dokumenty, a počítá se zřízením chráněného účtu - aby zabránil zablokování osobního účtu. Může si tedy chráněný účet zřídit i člověk, který zatím žádný bankovní účet nemá? Jeho příjmy: výplata (částečný úvazek), sociální dávky. Děkuji za informaci

Dobrý den,

nejprve je třeba si založit běžný účet. Statut chráněného účtu se bude přiznávat pouze zablokovaným účtům, tedy pokud by došlo ze strany exekutora k blokaci účtu, bylo by možné si následně požádat o statut chráněného účtu.