Jak funguje chráněný účet a kolik mi zůstane po stržení 20 000 Kč?

13.7.2021 Běžný účet

Dobrý den, dnes jsem byl založit chráněný účet. Řekli mi, že z účtu nemůžu vybrat ani korunu a nedostanu platební kartu, což je velmi špatné. Chci se zeptat, když beru 20 000 Kč od zaměstnavatele, tak mi po stržení zůstane 16 000 Kč. V bance mi řekli, že když mi tam přijde 20 000 Kč, tak mi strhnou 9 000 Kč a zbude tam 11 000 Kč, je to pravda? A nemusí mi dát platební kartu?

Dobrý den,

chráněný účet je čerstvou novinkou, kterou si je možné sjednat teprve od července 2021. Je zde mnoho nejasností, a proto je možné, že bude každá banka postupovat trochu jinak. Obecně ale srážky ze mzdy provádí mzdová účtárna zaměstnavatele (nikoliv banka) a není zde důvod neposkytnout Vám k účtu platební kartu. Více info v našem článku Chráněný účet.