Platba pojištění na blbost: Můžu ji poslat někomu jinému?

10.1.2019 Platba

Dobrý den, dnes jsem provedl platbu pojištění na blbost do České spořitelny č.ú.: 700135002/0800 , napsalo mi to neplatný účet, takže jsem přidal nulu za dvojku a šlo mi to odeslat, jenže jsem později zjistil, že se nuly přidávají před č. účtu. Je možné, že jsem poslal platbu někomu jinému?

Dobrý den,

tvořivost je hezká věc, ale do bankovnictví určitě nepatří. Důrazně nedoporučuji přidávat číslice do čísel účtů - posílal byste pak peníze jiným příjemcům než potřebujete. Nuly navíc přidané zleva banky ignorují (tím nic nepokazíte, ale je to zbytečné). Nuly přidané zprava či doprostřed čísla účtu mění příjemce platby.

Vyčkejte 4 pracovní dny. Třeba chybně zadané číslo účtu neexistuje a peníze se Vám vrátí zpět. V opačném případě o chybě informujte svou banku, která následně vyzve majitele účtu k navrácení peněz. Pokud on peníze nevrátí, budete ho muset žalovat pro bezdůvodné obohacení se.