Co dělat, když se částka nevrátí zpět po odeslání složenkou na neexistující bankovní kód?

2.8.2021 Platba

Pokračování dotazu č. 14965: Dobrý den, dostala jsem odpověď s tím, že by i při chybně napsaném kódu banky (v mém případě neexistujícím) by se měla částka vrátit zpět. Poslala jsem to ale složenkou na poště, tak se asi nedá nic dělat. Kam bylo vůbec doručeno nevím. Naštěstí nejde o tisíce, tak se prostě blbost nepromíjí. Je to víc jak 14 dní. Díky za ochotu.

Dobrý den,

důrazně doporučuji pro zasílání peněz používat výhradně bankovní platby z účtu na účet. Jednak by Vám internetbanking nedovolil zadat neexistující bankovní kód a za druhé by se Vám nedoručená platba automaticky vrátila zpět na účet. Takto budete muset vše složitě řešit s poštou, které se platba vrátila na jejich sběrný účet (pošta netuší, komu a kam má peníze vrátit).