Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #8851, Daň z nabytí nemovitosti

Čo je směrná hodnota a ako ovplyvňuje výpočet dane?

5.2.2020 Daně

Pokračování dotazu č. 8845: Dobrý deň, rada by som sa opýtala čo presne tá "směrná hodnota" znamená. Ak by bol byt napríklad za 3 000 000 CZK a znalec by ho nacenil na 3 500 000 CZK tak by sa daň počítala zo sumy 3 500 000 alebo zo 75% tejto sumy alebo z kúpnej sumy 3 000 000?

Dobrý den,

směrná hodnota je něco jako zjednodušený posudek, který si na formuláři finančního úřadu můžete vyhotovit sama (čímž ušetříte peníze za posudek). Daň se vždy platí z vyšší částky (kupní cena nebo 75% posudek/75% směrná hodnota).