Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #4963, Daň z nabytí nemovitosti

Kolik příloh k přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí budu podávat za pozemky, které jsou zapsané na různých listech vlastnictví?

27.7.2018 Daně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, s partnerem jsme koupili pozemek - ten se ale skládá ze 4 částí (menších pozemků), které na sebe navazují. Ve výpise z katastru nemovitostí jsou 2 pozemky zapsané na jednom listu vlastnictví (tam máme já I partner svou 1/2) a na druhém listu vlastnictví jsou také 2 pozemky (tady máme každý 1/4, vlastníme tento pozemek s dalším majitelem). Kolik "Příloh č. 2 – k přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí k určení směrné hodnoty u pozemku" budu podávat? Ke každému pozemku 1 přílohu, tedy celkem 4, nebo pouze 2, tj. ke každému listu vlastnictví? Nebo vše mohu napsat na jednu přílohu a ostatní pozemky uvést v poznámce? Všechny pozemky jsme koupili na jednu kupní smlouvu, kde je stanovena pouze cena za všechny pozemky celkem. Předem děkuji za radu a přeji pěkný den, Martina

Dobrý den,

vyplňte pouze jednu přílohu č.1, která bude zahrnovat kupní cenu za všechny pozemky.