Jak vyplnit daňové přiznání při nevyplacení mzdy a probíhajícím insolvenčním řízení?

23.1.2020 Daně

Dobrý den, zajímalo by mě, jak vyplnit daňové přiznání, když v loni jsem byla zaměstnaná od 1.1. do 31.1.2019 u podnikatele, který mi sice vystavil potvrzení o zdanitelných příjmech, ale jaksi mi zapomněl poslat výplatu za měsíc únor a březen. V současné době probíhá insolvenční řízení a pan podnikatel si podal žádost o oddlužení. Má to nějaký vliv nebo můžu vyplnit částku, jakou tam mám napsanou, ona si není jistá ani účetní u nového zaměstnavatele. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste byla zaměstnána do 31/1, proč by Vám měla náležet výplata za únor a březen? Pokud Vám nebyla vyplacena mzda na kterou máte nárok (a tato mzda byla zahrnuta do POZP) a firma vstoupila do insolvence, doporučuji celou věc konzultovat s finančním úřadem. Resp. by tak měla učinit mzdová účetní nového zaměstnavatele, která Vám řeší roční zúčtování daně (nepodáváte-li si daňové přiznání sama). Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.