Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #10685, Daň z příjmu a pronájem bytu

Daň z příjmu a pronájem bytu, Daně

14.7.2020 Daně

Dobrý den, mému synovi je 56 let, nepracuje, je hlášen na Úřadu práce a pronajímá byt 1kk za 8 000 Kč měsíčně a jeho výdaje jsou do 2 000 Kč. Musí tento příjem danit?

Dobrý den,

příjem z pronájmu bytu je třeba zahrnout do daňového přiznání. Od příjmu se odečtou náklady (skutečné či paušální) a výsledný zisk se daní sazbou 15%. V rámci daňového přiznání můžete uplatnit slevy na dani, nicméně i kdyby byla výsledná daňová povinnost nulová, daňové přiznání je třeba podat.