Jaká je maximální čistá výše příjmu, abych nemusela podávat daňové přiznání v roce 2023?

1.12.2021 Daně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně daňového přiznání. Jedná se mi o to, že jsem na rodičovské dovolené a mohu pracovat na DPČ. Kolik korun měsíčně si mohu vydělat v čistém, abych nemusela podávat daňové přiznání v roce 2023? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

roční zúčtování daní Vám na přání provede váš zaměstnavatel. I pokud byste si podávala daňové přiznání sama, můžete tak učinit i elektronicky a zabere Vám to pouze pár minut času. Vaši otázku bych si tedy dovolil přeformulovat na "kolik si mohu vydělat, abych neplatila daně" (i pokud by Vám vznikla povinnost podat daňové přiznání, neznamená to automaticky, že budete platit daně). Se základní slevou na poplatníka pro rok 2022 ve výši 30 840 Kč tak reálně nezaplatíte na daních ani korunu až do příjmu 205 600 Kč/rok. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání