Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13610, Daňové přiznání a čerpání slev

Daňové přiznání a čerpání slev, Daně

24.3.2021 Daně

Dobrý den, u zaměstnavatele jsem zapomněl požádat o roční zúčtování, a tak si daňové přiznání zpracovávám sám. Kromě slevy na poplatníka jsem uplatňoval také daňové zvýhodnění na dceru a také slevu z důvodu invalidity. Tyto slevy mi již v jednotlivých měsících započítal zaměstnavatel, neuplatňuji je tedy podruhé, vše vyplývá z potvrzení o zdanitelných příjmech. Chci se však zeptat, zda když už byly tyto slevy započítány, zda je ještě musím k daňovému přiznání dokládat (tj. dát potvrzení z ČSSZ a potvrzení o tom, že matka dcery v daných měsících slevu na ni nečerpala), či zda už toto není nutné, jelikož jsem slevu již získal v jednotlivých měsících? Takto mi totiž vychází, že k DP nemusím již nic dokládat, ale rád bych měl vše v pořádku. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v rámci daňového přiznání uplatňujete všechny slevy, na které máte nárok (nehledě na to, zdali již byly slevy v průběhu roku čerpány či nikoliv). Je tak třeba doložit všechny dokumenty a potvrzení, které jsou u jednotlivých slevy vyžadovány. Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.