Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #20678, Daňové přiznání a podpora v nezaměstnanosti

Jak doložit dobou evidence na úřadu práce při podání daňového přiznání?

14.2.2023 Daně

Dobrý den, budu podávat daňové přiznání. Minulý rok jsem měla 3 práce postupně za sebou a mezitím jsem byla v evidenci na úřadu práce několikrát. Mám doložit i dobu evidence z ÚP? Nepobírala jsem žádné dávky, vůbec nic. Před 6 lety jsem byla od ledna do srpna také na úřadu práce, pak jsem nastoupila do práce a další rok mi při výpočtu daní za ten předešlý rok vypočetli daně 8 tisíc. Takže bych za minulý rok měla také nějaké mít. Předem děkuji.

Dobrý den,

daňové přiznání řeší jen zdanitelné příjmy. Podpora v nezaměstnanosti ani jiné dávky nejsou zdanitelnými příjmy, v DP se neuvádí (potvrzení z ÚP nepotřebujete). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání