Jak zajistit, aby mé úspory připadly mladšímu synovi, ale zároveň si uchovala přístup k nim?

Dobrý den, mám dvě dospělé děti, mladšímu synovi jsem za života darovala dům, kde jsem zůstala jako "břemeno", starší o mě ani zbytek rodiny nejeví již 15 let zájem. Nyní mám uspořeno pár tisícovek a ráda bych, aby v případě, že se mnou něco stane, tyto peníze připadli mladšímu synovi případně jeho dcerám. Zároveň bych však nechtěla za svého života k těmto prostředkům ztratit přístup/právo. Je zde nějaká možnost? Variantu s vyděděním jsem pro náročnost a napadnutelnost zamítla. Děkuji

Dobrý den,

jedinou možností je sepsat závěť a syna vydědit (jinak dojde k dělení majetku mezi zákonné dědice). Alternativně můžete peníze již za života převést na druhého syna, ale tím byste nad těmito penězi ztratila 100% kontrolu.