Jak nezahrnout peněžní obnos na účtu do dědického řízení?

Dobrý den, čeká mě dědické řízení po smrti manželky. Před nějakým časem jsem ji poslal na účet větší sumu kvůli lepšímu úročení. Tato částka tam samozřejmě zůstala a vlastně i z té teď budu platit poplatek notáři. Má smysl či je nějaká možnost tento obnos tam nezahrnout? Děkuji

Dobrý den,

můžete zkusit přesvědčit notáře, že část peněz na účtu manželky je vaším výlučným majetkem nespadajícím do SJM/dědictví. Nicméně i proto neustále zdůrazňujeme, že každý by měl mít peníze vždy na svém účtu a neměl by posílat své peníze na cizí účty (byť by se jednalo o rodinné příslušníky).