Jak zajistit důkaz o převodu peněz na účet dceře při dědění majetku?

Dobrý den, prosím vás, rodič se rozhodl vyřešit svůj majetek. Sepsal poslední vůli, kterou má notářsky ověřenou. Jedné z dcer zůstane nemovitost a druhá dostane finanční hotovost. Můj dotaz zní: Rodič chce své dceři převést peníze bankovním převodem v internetovém bankovnictví, ale rád by měl důkaz, že peníze obdržela a nemohla třeba v dalších letech popřít, že částku dostala. V internetovým bankovnictví je možná historie transakcí, domnívám se pouze 2 roky. Nemyslím si, že by to ale bylo průkazné (např. print screen obrazovky). Jak by v této situaci bylo nejlepší postupovat? Zajít k notáři, kde by musela sestra provést prohlášení, že částku obdržela? Nebo přímo do banky? Nebo je jiný jednodušší způsob? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

historie transakcí na běžném účtu sahá dále než pouhé 2 roky, nicméně lepší by bylo sepsat řádnou darovací smlouvu se zdůvodněním, proč dcera peníze dostala. Přílohou smlouvy může být potvrzení dcery o přijetí peněz (s ověřeným podpisem). Kopii smlouvy si pak mohou ponechat ostatní budoucí dědicové. Darovací smlouva může být též přílohou poslední vůle.