Jak zabezpečit majetek v případě úmrtí manželky a zajištění pro děti?

Dobrý den, přítelkyně má byt v os. vlastnictví. Ale nebydlíme v něm, pronajímá ho. Z prvního manželství má dvě děti ve vlastní péči. Chceme se vzít a postavit si vlastní dům. Jak by se to řešilo, nedej bože, v případě, že by už v té době moje manželka zemřela? Kdo by získal byt, dům případně další věci? Bývalý manžel, nebo děti, které už bych měl já ve společné domácnosti nebo matka manželky? Jde nám o to, zda to jde tohle všechno ošetřit nějak právně. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dělení majetku po úmrtí řeší sepsaná závěť. Nesepíše-li zůstavitel za života závěť, dochází k dělení majetku dle zákonem stanoveného klíče (majetek se dělí mezi zákonné dědice - manžela a děti). Bývalý manžel zůstavitele ze zákona nic nedědí.