Jak zajistit, aby peníze na účtu mé babičky nebyly součástí dědictví?

Dobrý den, mám dotaz ohledně dědictví. Jsem v péči mé babičky. Má matka je nedůvěryhodný člověk. Chodí na mě peníze ze státu, i od mého otce. Vše chodí na babičky účet jelikož chci, aby měla vše u sebe. Přichází ale zde problém ohledně dědického vypořádaní, jelikož účet na kterém máme společné úspory podle práv má v dědictví připadnout ji. Což samozřejmě celá rodina nechceme. Jsem vedena jako disponent účtu, což se obavám že nestačí. Chtěla bych se tedy zeptat co dělat abych, mohla já mít v budoucnu nárok na peníze na úctě mé babičky. Obejít teda tím dědictví. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o dědictví (komu připadnou peníze z účtu babičky) rozhoduje zůstavitel v sepsané závěti. Teprve pokud by babička závěť nesepsala, došlo by na dělení majetku mezi dědice dle zákona (děti, manžel). Stačí tedy sepsat závěť.