Můžeme se bránit proti neoprávněnému výběru peněz z účtu po smrti? Dědické řízení a otázky zůstatku na účtu

Dobrý den, mám prosím dotaz. 1.12. 2020 mi zemřel v 15:30 táta. Ráno v 6:30 v ten samý den úmrtí 1.12.2020 bylo z jeho účtu vybráno 50 000 Kč. Při dědickém řízení byla tato částka automaticky dána do dědického řízení, protože se dívají na zůstatek k datu úmrtí. V době výběru z účtu byl ale táta naživu a peníze za svého života někomu dal. O 9 hodin později po výběru z účtu táta zemřel. Soud bral, že ke dni úmrtí bylo na účtu o těchto 50 000 Kč víc. Což není pravda. Můžeme se vůči tomuto nějak bránit? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zkuste prosím vše takto notáři vysvětlit. Určitě nebude mít nikdo potřebu se hádat pro 50 000 Kč.