Co se stane s vašimi penězi, pokud se vzít a váš přítel zemře?

Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz. Žijí s přítelem 32 let. Každý máme svůj účet. Přítel má děti z prvního manželství a chci se optat, kdybychom se vzali a příteli se něco stalo, tak jestli by jeho děti dědily i z mého účtu. Děkuji.

Dobrý den,

majetek nabytý za dobu trvání manželství spadá do SJM a v případě úmrtí jednoho z manželů by předmětem dědického řízení byla polovina SJM. Pokud by zůstavitel nesepsal závěť, došlo by k dědění majetku dle zákona. Dědictví by se dělilo rovným dílem mezi zákonné dědice (manželka, děti). Majetek (peníze) nabyté před vstupem do manželství do SJM nespadají.