Banka požaduje po mamince dalších 20 000 Kč za pasiva - je to podvod?

Dobrý den, mám dotaz. Umřel mi tatínek. Po dohodě s maminkou převzala maminka veškeré dědictví včetně dluhu. Problém je v tom, že půl roku po řízení s notářem byl vyčíslen dluh 132 000 Kč. Mamka tedy zaplatila dluh bankéři ve výši 127 000 Kč jak bylo zadáno a spočítáno bankéřem. Ale po týdnu došel mamce dopis, že má zaplatit 20 000 Kč té bance za nějaká pasiva, tudíž celkem požadovala 147 000 Kč. Má maminka zaplatit těch 20 000 Kč? A není to nějaký podvod z banky?

Dobrý den,

kolik přesně bylo uvedeno v notářském rozhodnutí o vypořádání dědictví - 127 000 Kč, 132 000 Kč nebo 147 000 Kč? Pokud byla výše dluhu neznámá (či hrozilo, že informace o dluhu nejsou kompletní), mohla být provedena tzv. výhrada soupisu. Banky se obecně podvodů nedopouštějí.