Co dělat s darem poloviny nemovitosti po úmrtí darovatele?

Pěkný den, zhruba před sedmi lety na mě byla napsána darem polovina nemovitosti. Jelikož v dědictví je to komplikovanější. A nyní rodič bohužel zesnul. Mám o tomto notáře informovat? Nebo nemusím? Nebo by si to měl zjistit on?

Dobrý den,

předmětem dědictví je majetek zůstavitele k datu úmrtí zůstavitele. O 7 let starých darech notáře informovat nemusíte - toto nemá na průběh dědického řízení žádný vliv.