Jak probíhá dědické řízení při dvojím občanství a trvalém bydlišti v ČR?

Pokračování dotazu č. 19632: Dobrý den, americké zákony znám a i tady je to problém. Doufala jsem, že jakmile se vdova vrátí natrvalo do ČR, tak se na ni budou vztahovat české zákony a tím pádem může proběhnout dědické řízení. Děti mají americké občanství, ale to by neměl být problém, protože já sama jsem se zřekla dědictví ve prospěch bratra. Podle mě lidé s dvojím občanstvím využívají obou systémů a tím pádem by se na ně měly vztahovat zákony obou zemí. Zvlášť v zemi trvalého bydliště. Děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

neznám americkou legislativu, doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc. Nicméně pokud již dědické řízení pro občany USA proběhlo v USA dle americké legislativy, příjezd do Čech určitě nespustí druhé dědické řízení dle české legislativy.