Banka požaduje razítko od soudu na usnesení o zůstatku peněz po zesnulém na účtu stavebního spoření u ČSOB - je to normální postup?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
2.11.2022 Spoření
Dobrý den, mám usnesení od notáře ohledně zůstatku peněz po zesnulém na účtu stavebního spoření u ČSOB a jsem ze zákona jediný dědic. Když jsem v bance byla i s usnesením, bylo mi sděleno, že na usnesení musí být razítko od soudu a že razítko od notáře nestačí, že si ho prý může vytisknout každý. Je to normální postup, že bance nestačí razítko od notáře, ale že na usnesení musí být i razítko od soudu? Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den,

notářské usnesení o vypořádání dědictví s razítkem notáře by stačit mělo. Kulaté razítko notáře se státním znakem ČR Vám určitě nikde jen tak nevyhotoví. Pokud by argument banky měl být platný, pak by nebylo důvěryhodné žádné razítko (ani od soudu).