Co se stane s pohledávkou po zlikvidované firmě v dědickém řízení?

Dobrý den, nyní v naší rodině probíhá dědické řízení po zesnulém otci. Táta měl jednu z firem, která byla zlikvidovaná začátkem roku 2020. Na tuto firmu byla pohledávka od KB. Přechází tento dluh do dědického řízení, přestože byl na firmu, která nyní už je zlikvidovaná? Děkuji

Dobrý den,

za s.r.o. ručí majitel firmy až do výše nesplaceného kapitálu. Úmrtím majitele přechází tento závazek na budoucí dědice Doporučuji vše konzultovat s právníkem, než se rozhodnete dědictví jako celek přijmout či odmítnout.