Dětský účet pro syna, Běžný účet

30.10.2020 Běžný účet

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu synovi (2,5 roku) založit účet. Bude na něj mít v 18ti letech normálně přístup? Jde založit účet úplně bez poplatků, že se tam budou jenom vkládat peníze? A poslední otázka, kdyby bylo potřeba, může z účtu vybrat ten kdo účet založil? Mockrát děkuji.

Dobrý den,

běžný účet synovi založit můžete (taktéž spořicí účet, dětskou vkladní knížku, stavební spoření, atd.). Syn získá k těmto penězům přístup i dříve než v 18 letech (některé banky vydávají dětské platební karty již od 12 let). Peníze na účtu jsou majetkem syna. Zákonný zástupce je za určitých okolností vybrat může.