Dluhopis Unicapitol, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
14.2.2018 Akcie a investice

Pokračování dotazu č. 4325: Dobrý den pane Jermáři, děkuji za odpověď a mám další dotaz. Jaké je finanční zdraví Unicapitolu? Vím, že banka Creditas koupi dluhopisů pouze zprostředkovala. Zajímá mě jakou úlohu v těchto transakcích banka dál zastává? Kde a jak bych mohla sledovat hospodaření investiční skupiny Unicapitol, kde mám od února 2017 na 3 roky vložené finance? Děkuji

Dobrý den,

finanční zdraví firem lze dedukovat z jejich výročních zpráv, které uvádějí na webech (případně z účetních závěrek, které jsou zveřejňovány v obchodním rejstříku). Kromě zdraví samotné firmy je důležité též sledovat všeobecné dění ve světě, které může mít dopad na firmy dle jejich zaměření. Př. V době krize se bude hůře dařit prodejci luxusních potravin a naopak prodejce levných potravin bude spíše slavit úspěch.

Banka Creditas v dluhopisech Unicapital žádnou další roli nehraje - pouze Vám zprostředkovala jejich koupi. Domácí úkol pro Vás: 1) zjistit, v čem Unicapital podniká, do čeho investuje 2) prostudovat výroční zprávy a účetní závěrky 3) sledovat všeobecné dění, zejména události mající dopad na oblasti, ve kterých Unicapital podniká. Správně by ale tyto 3 kroky měly předcházet koupi dluhopisů. Přece nemůžete půjčit peníze někomu, o kom nic nevíte a neznáte jeho finanční zdraví.