Co se stane, když se můj dluh z nemocnice v USA dostane k českému věřiteli?

Pokračování dotazu č. 17592: Dobrý den, a když někdo odkoupí můj dluh z nemocnice v USA a dostane se až sem tato položka k českému věřiteli nebo věřiteli z EU, tak pak ji bude po mně vymáhat český věřitel? Někdo kdo pohledávku koupí s tím, že doba je už 7 let od plnění placení. Pak doba promlčení by byla jaká, pokud by pohledávku odkoupil někdo v ČR? Což myslím pochybuji. Takoví věřitelé co zkupují pohledávky druhých si zřejmě asi ověří mou vlastní bonitu. Funguje to tak vůbec? Děkuji

Dobrý den,

Vy ale pravděpodobně nevíte, co se s dluhem posledních 7 let v USA dělo (jestli nemocnice dluh vymáhala nebo ne). V ČR jsou objektivní a subjektivní promlčecí lhůty 3 a 10 let, nicméně váš americky dluh bude pravděpodobně spadat pod jurisdikci konkrétního státu USA, kde jste dluhy nadělal. Prodeje nedobytných pohledávek se řeší obvykle formou tendru na balík pohledávek. Pohledávky se neprodávají jednotlivě a předem se neověřuje bonita dlužníků.