Dluhy z hazardu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, zkusím to shrnout. Všechno to začalo tak před třemi lety, když jsem byl doma v karanténě. Začal jsem hrát online casina a prohrál jsem všechny svoje našetřené peníze a dokonce jsem si začal i půjčovat. Dřív jsem měl pár drobných půjček a vždy když jsem měl peníze, tak jsem je splatil dřív. Rok jsem nehrál, všechno poplatil, ale teď se rozvádím a ještě k tomu jdu na operaci s kotníky. Tak jsem to neunesl a začal zase hrát, i když jsem v registru hráčů dobrovolně (online casina na to neberou zřetel). Mám slušně příjmy, ale napůjčoval jsem si řadu špatných mikropůjček . Jelikož jsem na neschopence a mám v bankovnictví herní historii, jsem úplně v háji. Špatné dluhy jsou asi 200 000 Kč a jeden bankovní 50 000 Kč. Sloučení mi teď všude zamítnou. Nevím co dělat dál. Mám od rodičů darem kus domu a nechtěl bych, aby to došlo až tak daleko. Nějajá rada? Jsem schopen dávat 5 až 8 tisíc měsíčně na dluhy a po neschopence mnohem víc.

Dobrý den,

prvně bych doporučil vyhledat odbornou léčbu. Gamblerství je nemoc a stejně jako např. vysoký krevní tlak je třeba jej odborně léčit. Celkový dluh 250 000 Kč je s vašimi příjmy ještě řešitelný, ale už nesmíte dále hrát. Na zázraky ani konsolidaci nečekejte - je třeba zatnout zuby, snížit výdaje na minimum a splácet. Pokud by bylo splácení nad vaše síly, mohl byste požádat o osobní bankrot (tam by ale hrozila ztráta nemovitosti).