Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #14117, Dlužím ČSSZ a nechtějí mi vyplatit daňový přeplatek

Dlužím ČSSZ a nechtějí mi vyplatit daňový přeplatek, Daně

VK

Dobrý den, mám dotaz ohledně daňového bonusu na děti. Podle úpravy zákona z dubna 2020 nelze daňový bonus zabavit. Mně ale finanční úřad poslal vyrozumění o převedení přeplatku (bonusu) jinému správci daně (ČSSZ) kvůli nedoplatku. Je to tedy tak že daňový bonus sice nepodléhá exekuci, ale ČSSZ ho může zabavit jelikož je správcem daně? Přikládám odkaz který jsem ohledně této problematiky našel. Není tam ale uvedeno datum a tak nevím platí-li úprava zákona z dubna 2020 i na toto. Ve vyrozumění je uvedeno že proti vyrozumění o převedení přeplatku ČSSZ který mi FÚ zaslal lze uplatnit námitku. Předem děkuji za odpověď.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

bonus na děti nelze postihnout exekučními ani ins. srážkami. Nemůžete však státu (ČSSZ) dlužit a zároveň po něm (FÚ) chtít peníze. Mnoho dotačních programů, výplat přeplatků, atd. je podmíněno bezdlužností vůči státu. Pokud tedy státu dlužíte peníze, bude váš dluh ponížen o daňový přeplatek, který jste měl obdržet. 

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

Pojištění hypotéky: 3 typy pojistky, bez kterých se u hypotéky (téměř) neobejdete

7.5.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Sleva na úrocích a hlavně klid. To vám nabízí pojištění hypotéky. Většina lidí si pod tímto pojmem představí pojištění proti neschopnosti splácet, ve skutečnosti ale s hypotečním úvěrem souvisí i další pojistky. Podívejte se, jaké to jsou. A které z nich se vám opravdu vyplatí.

Jak získat hypotéku pro OSVČ

Jak získat hypotéku pro OSVČ

6.5.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dostatečné příjmy jsou základem každé hypotéky. Jenže zatímco zaměstnancům stačí předložit potvrzení od zaměstnavatele, podnikatelé a živnostníci musí doložit daňové přiznání prokazující dostatečný zisk. Je přitom několik způsobů, jak ho banky počítají. Podívejte se, který z nich se u hypotéky pro OSVČ vyplatí právě vám.

Chytrý domov ve vašich rukách

Chytrý domov ve vašich rukách

6.5.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Téměř každá domácnost se potýká s prachem či viry v ovzduší. To má však za následek různé choroby nebo i dýchací obtíže. Jenže jak proti tomu bojovat? Může se to zdát jako nemožné, ale virů a bakterií se dá zbavit rychle a efektivně.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#14171, Zahraniční platba a IBAN, Platba, 8.5.2021

Dobrý den, potřebuji poslat peníze na slovenský účet SK1065000000000018642992 a nemám IBAN, můžete mi poradit? Děkuji

Dobrý den, Vámi uvedené číslo účtu je IBAN (mezinárodní formát čísla účtu). Pravděpodobně jste myslela SWIFT/BIC, který je POBNSKBA.

#14170, Dozví se rodiče kde bydlím?, Osobní a rodinné finance, 8.5.2021

Dobrý den, pokud bydlím ve stejném městě jako mí rodiče, oni ví kde bydlím a odstěhoval bych se např. do Prahy a neřekl jim to, můžou si z úřadů dohledat kde bydlím? Děkuji, celkem mne to zajímá.

Dobrý den, obecně lze s trochou snahy vypátrat adresu trvalého pobytu, ale nelze se samozřejmě dopátrat skutečného místa pobytu (to může být na jiné adrese než máte oficiální trvalé bydliště).

VM

#14169, Insolvence a SJM, Exekuce a insolvence, 8.5.2021

Dobrý den, podal jsem žádost o insolvenci, jdu do ní sám. Máme rozdělené jmění manželů ještě před vznikem dluhů, ale není zápis v notářském registru. Může věřitel podat exekuci na manželku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekutor může podat návrh na exekuci majetku vaší manželky a na Vás pak bude prokázat rozdělené SJM.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 100 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR