Jak si založit a zrušit eurový účet pro Erasmus?

22.12.2021 Běžný účet

Dobrý den, chystám se na 5 měsíců na Erasmus a zjistila jsem, že je vhodné si založit eurový účet, především kvůli stipendiu, které je posíláno v eurech. Nejsem si však jista, kde je nejvýhodnější si ho založit a zda je potom možné ho po ukončení Erasmu bezproblémově zrušit. Děkuji

Dobrý den,

běžný účet v EUR bez poplatků nabízí např. Equa bank. Účet je možné zrušit kdykoliv. Při takto krátkém pobytu je pro Vás výhodnější si založit euro účet v ČR a neřešit zakládání a rušení účtu v zahraničí.