Exekutor zablokoval účet manžela a dlužíme bance peníze. Co nám může exekutor vzít? Jak se bránit?

Dobrý den, přišla manželovi výzva, že dluží bance peníze. Žádný dopis, nic nepřišlo, a ani nic nepodepisoval že převzal. Včera mu exekutor zablokoval účet. Můžu mu exekutor vše vzít? Nebo jak to je? Děkuji. A jak se teď může bránit? Předem moc děkuji.

Dobrý den,

nejprve doporučuji ověřit, zda je dluh oprávněný (jestli manžel bance skutečně peníze dluží či nikoliv). Pokud manžel peníze dluží, uhraďte dlužnou částku co nejdříve (vyhnete se tím dalším sankcím). Jestliže je dluh neoprávněný (manžel nikomu peníze nedluží), braňte se proti exekuci právní cestou.