Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #14830, Finanční poradce mi způsobil škodu

Finanční poradce mi způsobil škodu, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jdu si pro radu. Nejpozději 31.7.2021 mám refinancovat do jiné banky, kterou mi sjednal finanční poradce Partners 2 roky dopředně u Wüstenrot, nyní Moneta. Bohužel i přes mé žádosti, urgence ať vše neřešíme na poslední chvíli nereagoval, a tak jsem se pokusila vše s bankou řešit sama prostřednictvím emailu na správu úvěru, ale k mému překvapení mě banka opět odkázala zpět na finančního poradce, který toto má řešit a jeho dala do kopie (2.7.2021) a přidala 12 bodů podmínek, ktere nejsou splněny. A zjistila jsem, banka totiž nemá ani jeden z originalních dokumentů, které se podepisovaly 2 roky zpětně, ale pouze skeny. Stejně i na email od banky nereagoval, a tak jsem 8.7.sepsala poradci email, zda vede v patrnosti, že máme čerpat s tím, že od 16.7 do konce měsíce jsem na dovolené a nebudu tudíž přítomna. Úplně s klidem mi odpověděl až 12.7., že vede. Bohužel tím bylo jasné, že behem 3 dní nejsme schopni čerpat. Nyní jsem vystavena tomu, že budu muset zaplatit sankci za nečerpání úvěru v částce 220 000 Kč i přes to, že chybu udelal finanční poradce. Nyni mě nutí, ať si za poplatek 3 000 Kč zažádám o prodloužení čerpání nebo opětovně všechny dokumenty podepíšeme a ověříme. Což je mi divné, kam prišly ty původní smlouvy. Banka mi oznámila, že za finanční poradce neručí a je můj problém, že jsem zvolila finančního poradce. Nicméně dodala, že banka v sankci bude nekompromisní. Teď můj dotaz. Je nějaká reálná šance nebo možnost jak se sankci vyhnout, když doložim např. urgence a nečinnost z jeho strany? Jeho poslední odpověď je ze 7.5. a nyní až teď 12.7. na můj vytýkavý email. Jsem přesvědčena o tom, kdybych se neozvala já ohledně čerpání, tak by se ani neozval. Jsem již opravdu zoufalá a hlavně cítím křivdu. Proč já bych měla platit za něco co jsem nezpůsobila. Děkuji Vám za radu a případnou moc. Hezký večer.

Dobrý den,

Vy jste si zcela dobrovolně vybrala ke spolupráci finančního poradce Partners, který pravděpodobně nekonal jak měl (poslal bance pouze scany a nepředal originál dokumentů) a může Vám tím způsobit škodu 220 000 Kč. Za toto Vám banka ručit nemůže, nemá s tím nic společného. Byla to Vaše volba. Správně jste se snažila nejprve požádat banku o snížení sankce, ale bohužel jste neuspěla. Máte tak nyní 3 možnosti:

  • požádat banku o prodloužení čerpání za poplatek 3 000 Kč (banka Vám ale nemusí vyhovět, není to nárokové)
  • snažit se splnit všechny podmínky do 31/7 (máte na to ještě 2 týdny, to by mělo jít stihnout, obětujete-li dovolenou)
  • zaplatit sankci 220 000 Kč a škodu vymáhat po tom, kdo Vám ji způsobil

  • Zvažte, je-li pro Vás lepší obětovat dovolenou nebo se následně soudit o náhradu škody (musela byste pravděpodobně doložit, že jste učinila všechny kroky k minimalizaci škod - požádala o prodloužení splácení a např. neodjela na dovolenou).

    Pro příště důrazně doporučuji řešit hypotéky pouze přes specializované hypoteční poradce, kteří mají tah na branku a nedostávají své klienty do takto nepříjemných situací.